UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Драбівецька сільська рада

1 2 3 4 5

Сільський голова:

Герасименко Олександр Валентинович

Секретар:

Баранник Валентина Олексіївна

Контакти:

Поштова адреса: 19731 Черкаська область, Золотоніський район, с.Драбівці, вул.Леніна, 18
Тел. (04737)-37-1-32; (04737)-94-4-42; fax:(04737)-94-4-31. E-mail: alex26061957@mail.ru

Візитка громади:

Три села, три села, три села,

одне серце у них, два крила.

Ці рядки про села нашої Драбівецької сільської ради - Драбівці, Сеньківці та Маркизівка.

 

Розташовані села на найвищій точці району, найближче до сонця, а тому в них так багато світла і тепла, найсиніше небо, в зелені, ярках, буграх  і квітах ціле літо буяють вони. Сині ялинки  та райські яблука,  молодий і старий парки цілий рік дарують людям  куточки відпочинку, в парку стадіон збирає на футбол  молодих і відданих спорту люди.

Село Драбівці виникло в другій чверті ХУІІ століття. Вперше згадується в «Опису України» французького інженера – мандрівника Боплана.

Села розміщені компактно, але простяглися вздовж правого берега річки Золотоношки на 5 км. В селах 21 вулиць і провулків, які мають загальну протяжність більше 26 км

Відстань до районного центру 15 км., до обласного центру – 55 км

Площа населених пунктів – 422 га.. Загальна площа землі в адмінмежах сільської ради – 3777 га.. 

З 2004 року, коли триста домогосподарств сіл об’єдналися у кооператив, і за сім місяців, без жодної державної копійки  провели 1,5 км. підвідного і 24,5 км. вуличного газопроводу. За цей час також  були підключені до газогону амбулаторія, школа, сільська рада.

 

У селі є навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад», лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, координаційний центр соціально-культурного розвитку місцевої громади, центр культури і дозвілля в селі Маркизівка , пам’ятка архітектури національного значення церква Святої Трійці (1765р.), Обеліск Слави, Пам’ятних загиблим воїнам в центрі села Драбівці , пам’ятний знак жертвам голодомору /1932-1933рр/, пам’ятник  загиблим воїнам в селі Маркизівка, ботанічна пам’ятка природи «Тирса», криниця - журавель з цілющою водою.

 

Нині в селі успішно здійснює свою діяльність відділок Драбівці ТОВ «Баришівська зернова компанія», який обробляє 2336,6га землі, з них земель державної власності – 618,6га, решта 1718га – паї жителів села. Величина земельного паю становила у 2013 році 84535,24грн.. Розрахунки з орендодавцями проводились у розмірі 5% від вартості земельного паю – 4267,7грн. Обробіток сільськогосподарських земель ведуть також фермерські господарства Праведника О.М. та Минця М.Я., фізична особа Грінько Л.О., ПП«Голден Спайк». На приватному підприємстві «Юляна» налагоджена відгодівля свиней, поголів’я у 2013 році складало – 1100 голів. 

 

Адреса сільської ради: 19731 вул. Леніна18, Золотоніський район, Черкаська область; E-mail: alex26061957@mail.ru; тел: (04737)-37-132.

Завантажити візитку громади

Мапа:

Географічне розташування:
До складу Драбівецької сільської ради входять села Драбівці, Сеньківці, Маркизівка . Села розташовані за 12 км на північ від районного центру м.Золотоноші та на 55 км. на північ від обласного центру м.Черкаси на правому березі річки Золотоношки вздовж автомобільної дороги державного значення Т 24-15. Землі сільської ради межують: на півдні - з землями Ковтунівської і Подільської сільських рад; на заході – з землями Коврайської і Рецюківщенської сільських рад; на півночі – з землями Скориківської сільської ради та на сході – з землями Ковтунівської сільської ради.
Тип місцевості – пересічений, , яри, має зниження до долини ріки Золотоношка. Найбільш пересічений характер поверхні має село Сеньківці і село Драбівці. В зоні періодичного підтоплення знаходяться 20 садиб по вул. Леніна у с.Драбівці . Поблизу с Сеньківці розташована найвища точка Золотоніського району.
Максимум опа. дів буває влітку, часті зливи. На рік у середньому припадає 175 сонячних днів Клімат континентальний, зі спекотним літом і сніжною, ххолодною зимою.
Природно-ресурсний потенціал
Два ставки, Маркизівське водосховище та річка Золотоношка з загальною площею водного дзеркала 43 га розкинулися на землях сільської ради. Площа сільгоспугідь – 3350 га., в т.ч. ріллі 2447 га.. На території сільської ради є поклади торфу і глини. Площа земель лісового фонду 262 га..Природні ресурси:
Природно-ресурсний потенціал
Два ставки, Маркизівське водосховище та річка Золотоношка з загальною площею водного дзеркала 43 га розкинулися на землях сільської ради. Площа сільгоспугідь – 3350 га., в т.ч. ріллі 2447 га.. На території сільської ради є поклади торфу і глини. Площа земель лісового фонду 262 га..

Інфраструктура:
Енергопостачання: територія сільської ради повністю електрифікована. Вуличним освітленням охоплено 16% вулиць.
Газ – у 2004 році жителі сіл сільської ради створили кооператив і без жодної копійки державної допомоги за сім місяців збудували 1,5 км. підвідного і 24,5 км. вуличного газопроводу і підключили до газопостачання 297 осель. Наданий момент газом опалюється 327 домогосподарств, школа, лікарська амбулаторія, сільська рада і два підприємства.

Інформація про наявні дороги, житловий фонд та водовід

№ з/п Назва показника, одиниця виміру Значення показника
1 Протяжність доріг , всього, км 26
у т.ч. асфальтованих 22
- грунтових 4
2 Житловий фонд, будинків 552
3 Водовід ( на даний час тільки у с.Драбівці), км. 19

Транспортна інфраструктура:
Села сільської ради розташовані на автомобільнії дорозі регіонального значення (Т 24-15) Золотоноша – Драбів, та на відстані 8 км від ділянки Гребінка – Ст. ім. Т.Г.Шевченка Одеського відділення Укрзалізниці. Відстань до найближчої залізничної станції «Пальміра» - 16 км.. На відстані 3км. від сіл знаходиться компресорна станція магістрального газопроводу Уренгой – Помари – Ужгород.

Пасажирські автоперевезення:
Сполучення в межах території ради здійснюється власним автомобільним транспортом, зв’язок з районними та обласними центрами здійснюється транзитними автобусними маршрутами і автобусним маршрутом Маркизівка – Золотоноша (двічі на день).

Зв’язок :
Послуги зв’язку на території Драбівецької сільської ради забезпечує поштове відділення 19731 Золотоніського цеху обслуговування споживачів, АТС на 100 номерів Золотоніської філії ПАТ «Укртелеком», яке забезпечує також послугами провідного мовлення. Є інтернет, в основному мобільний і «Вай-фай». На території сіл діє оператор мобільного зв’язку «Київстар». Сільська рада входить до зони упевненого прийому.Соціальна сфера
Драбівецький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»:
У1997 році на базі Драбівецького навчально – виховного комплексу створено експериментальний педагогічний майданчик.
На даний час Драбівецький НВК являє собою нову модель навчального закладу, яка увійшла до Європейської мережі шкіл сприянню здоров’я під егідою ЮНЕСКО і стала членом національної мережі таких шкіл.
З 2012 року розпочалася робота по створенню експериментального навчального закладу, який працює за темою «Розвиток креативності школярів у ході науково – дослідної роботи в умовах школи сприяння здоров’ю».
У школі працюють 22 вчителі, з них 7 – учитель І категорії, 1 учитель ІІ категорії, 7 учителів вищої категорії, спеціалістів – 7, «Старший учитель» - 1, «Учитель методист» -2.
Школа сприяння здоров’ю є науково-методичним центром всеукраїнського рівня (наказ № 491 від 23.07.2003р, Міністр освіти Кремінь В.Г.).
За наказом відділу освіти Золотоніської РДА № 448 від 02.09.2013 року школа є методичним центром (освітній округ) нашого мікрорайону (села: Ковтуни, Драбівці, Скориківка).
У 2013 році за результатами медичних оглядів учнів встановлено: основна група – 54 учні – 69%, підготовча група – 17 учнів – 22%, спеціальна група – 6 учнів – 9%.
На кожного учня заведені паспорт здоров’я, який допомагає проводити моніторинг здоров’я учня протягом всього періоду навчання, робити висновки та вчасно вживати необхідних заходів для його покращення.
Звичайно, для забезпечення функціонування валеологічної програми створено необхідну матеріальну базу і є необхідне кадрове забезпечення. Школа має сучасний кабінет біології (оснащений мультимедійним комплексом у 2013році), сучасний кабінет хімії, оснащений кабінет медичної сестри, клас рухової активності
Навчально-виховний комплекс є центром лікувально- просвітницької роботи , культурного життя сіл Драбівецької сільської ради. Медична сестра школи проводить сеанси лікувального масажу, заняття з лікувальної фізкультури, готує цілющі трав’яні чаї у шкільному фітобарі «Диво –чай».
Велика увага приділяється організації харчування дітей, вітамінізації їжі в НВК. Використання фіто чаїв є обов’язковим . Листя смородини, калина, м’ята, деревій збираються самими учнями на уроках фітотерапії і не тільки.
Все це забезпечує дитячий організм вітамінами і мікроелементами. В час епідемії грипу в їдальні на столах є обов’язковими цибуля та часник, вітамінізовані чаї, які здатні захищати і зміцнювати імунну систему дітей. Як результат, в часи масового закриття шкіл на карантин під час епідемії грипу, школа не закривалася жодного разу з 1996 року, не було потреби. З початку 2012-2013 навчального року підвіз дітей сіл Маркизівка та Сеньківці здійснюється шкільним автобусом.
За рахунок проведеної заміни старих вікон на металопластикові пакети у приміщенні школи рівень захворюваності дітей на простудні захворювання скоротився втрічі; отримано економію газу у 2013 році більше 20%.
Вся робота в дитячій установі спрямована на те, щоб пропаганда здорового способу життя стала невід’ємною частиною у світогляді дитини. Солеходіння, часникова терапія, функціональна музика, фіто чаї для зміцнення імунітету, вправи для подолання плоскостопості та порушення постави, профілактика порушень зору мають місце в щоденній роботі вихователів дитячої установи. Результатом використання здоров’язабезпечених технологій є відсутність групи дітей довго і часто хворіючи.
Співпраця адміністрації Драбівецького НВК , учнівського та батьківського активів із сільською радою, підприємствами , установами та організаціями села сприяє покращенню матеріально-технічної бази школи, підвищує громадську активність дітей та молоді, навчає спілкування, мислення та розвитку дружних відносин, забезпечення учнів до підготовки та організації різних свят, допомагає більше полюбити свою малу батьківщину, виховує патріотизм до рідного краю, створює історію рідного краю.

Для культурного дозвілля мешканців громади самовіддано, професійно та творчо працюють працівники культури. У 2013 році сільська рада стала переможцем Всеукраїнського конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування з проектом «Драбівецький сільський будинок культури – координаційний центр соціально-культурного розвитку місцевої громади», який передбачає ремонт і переоснащення сільського будинку культури з метою створення на його основі ключового елемента системи відродження духовності та розвитку фізичного і морального здоров’я громадян.
Проект реалізовуватиметься у 2014 році, на це з різних джерел фінансування спрямовуються кошти в сумі 426,2 тис.грн.. Але для його успішної реалізації у 2012-2013 роках була проведена низка підготовчих заходів: проведено частковий ремонт фасаду; повна заміна вікон на металопластикові склопакети; за кошти сільського бюджету реконструйоване опалення До початку реалізації проекту переробляється система підключення будівлі до лінії електропередач з одно- на трифазну
У 2013 році, поряд із роботою творчих колективів безпосередньо в будинку культури, проводилася велика кількість загальносільських заходів.
У будинку культури організована робота 11 творчих колективів і гуртків, своєрідний, знаний не тільки у нашому районі і області, а й за її межами, жіночий клуб «Ярославна», кожне засідання якого – це занурення у щось незвідане, особливе, а потім на цьому тлі невимушене спілкування, пісні, спогади. Створений у 2013 році жіночий вокальний ансамбль дуже активний, життєрадісний і творчий. В його репертуарі і пісні – шлягери ансамблю «Забава» (Лісапетний батальйон), і класичні, і народні. Драматичний коллектив, дитячий хореографычний ансамбль «Позитив». У с.Маркизівка вся культурно-виховна робота зосереджена у Маркизівському сільському центрі культури і дозвілля, який реконструйований із просторого приміщення бувшого пункту охолодження молока приватним підприємцем.

Бібліотека:
На сьогодні бібліотека є філіалом Золотоніської центральної бібліотечної системи. Працює в бібліотеці 1 особа.
Книжковий фонд налічує 10332 примірники. Кількість читачів – 450 осіб. Відвідувань за 2013 рік – 3100 . За 2013 рік книговидача склала 7400 примірників. Мрією для роботи бібліотеки в даний час залишається оновлення книжкового фонду, придбання комп’ютерної техніки.

Заклади охорони здоров’я:
На території Драбівецької сільської ради зберегти та поправити здоров’я населення допомагає Драбівецька лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини ІІ кваліфікаційної категорії головний лікар - сімейний лікар М.У.Казновецький. В амбулаторії також працюють: лікар – стоматолог, фельдшер, дільнична медична сестра, медична сестра фізкабінету, лаборант, молодша медсестра.
В амбулаторії розміщені кабінет денного стаціонару на двоє ліжок, оглядовий кабінет, стоматологічний кабінет, аптечний кіоск від Золотоніської центральної районної лікарні.
Приміщення амбулаторії газифіковано, у 2013 році замінено старі вікна на металопластикові склопакети, зроблено поточний ремонт, придбано нове медичне обладнання.

Громадські і релігійні організації:

У 2011 році в селі створена громадська неприбуткова організація «Криниця». Метою створення та діяльності цієї організації є сприяння реалізації громадських ініціатив, направлених на розвиток соціальної інфраструктури села.
Організація надає організаційну та матеріальну допомогу організаціям і установам села в питаннях покращення умов існування громади, залучає населення, спонсорів, підприємців до участі у благодійних акціях в інтересах своєї громади.
За 2012-2013 роки через організацію пройшло більше 313 тис.грн благодійних коштів, які були спрямовані на: реалізацію проекту «Школа сприяння здоров’я сільським дітям», виготовлення проекту реставрації пам’ятки архітектури національного значення церкви Святої Трійці, придбання спортивного інвентарю для Драбівецького НВК, для проведення ремонту асфальтного покриття частини вулиці Комунарівська, що в селі Маркизівка, на інформування громадськості району, країни про здобутки і успіхи у розвитку сільської громади.
Організація тісно співпрацює з органами місцевої влади, підприємствами і організаціями. Значною мірою завдяки її роботі підтримується на досить високому рівні активність окремих громадян та їхніх колективів, підприємств та установ у питаннях благодійності.
У селі є дві релігійні громади: громада Української православної церкви Московського патріархату та громада Церкви євангельських хрестиян-баптистів.

Трудові ресурси:

Господарський потенціал села:
Господарський потенціал:
Для залучення інвестицій можуть бути використані такі можливості:
- Відновлення роботи на існуючих потужностях ТОВ «Золотоніська парфумерна компанія» виробництва одеколону, парфумів, туалетної води;
- Використання пустуючи приміщень бувшої молочно-товарної ферми для організації будь-якого виробництва;
- Надання в оренду для організації с/г виробництва вільних ділянок із земель запасу і резерву;
- Наявність умов для організації підприємств з риборозведення на ставках і Маркизівському водосховищі;
- Розробка маршрутів і створення садиб «Зеленого туризму»;
- Наявність умов для створення баз відпочинку на узбережжі ставків і водосховища;
- Наявність умов для промислової розроботки торфу.

Інноваційний потенціал:
Інноваційний потенціал:
На сучасному етапі розвитку суспільних відносин особливого значення набуває проблема здійснення системного підходу до збереження і розвитку духовності, фізичного і морального здоров’я громади, культурно-історичного середовища сіл сільської ради. До того ж Драбівці, Сеньківці та Маркизівка мають потужний природний рекреаційний потенціал: мальовничі краєвиди, наявність лісових зелених масивів, лук, річки Золотоношки, а також унікальної пам’ятки архітектури ХVIII століття дерев’яної церкви Святої Трійці (діючої), криниці Казанської Божої Матері з цілющою водою, ботанічної пам’ятки «Тирса», Маркизівського водосховища, двох ставків, сільського будинку культури, 1959 року побудови і т.інше.
Органами місцевої влади була визнана важливість і необхідність збереження і розвитку духовного, культурного і економічного потенціалу сіл Драбівецької сільської ради, тому проблема ремонту і переоснащення Драбівецького сільського будинку культури і створення на його основі ключового елемента системи розвитку духовності та фізичного здоров’я сільської громади була внесена до Черкаської обласної програми «Сільський будинок культури» на 2013-2015 роки та ще у чотири місцеві програми. Але у зв’язку із обмеженістю місцевих бюджетів її можна буде тільки частково профінансувати. А реалізуючи проект на умові співфінансування, можна вирішити проблему повністю, чим докорінно змінити соціально-економічну ситуацію нашого регіону. І вагомим аргументом тут виступає розроблення у 2012 році районним відділом культури і туризму туристичного маршруту «Духовні пам’ятники Золотоніщини», який пролягає нашим селом через вищезазначені визначні місця і дає поштовх розвитку зеленого туризму на базі наших сіл. Уже на даний час спостерігається паломництво жителів району, області, сусідніх областей і, навіть, ближнього зарубіжжя особливо під час релігійних свят. Все це передбачає розбудову туристичної інфраструктури села, забезпечення його соціально-економічного розвитку, створення нових робочих місць. Успішно реалізований проект стане визначним фактором активізації творчого потенціалу громади, покращення психолого - морального мікроклімату села, зняття соціальної напруги та переборення депресивних настроїв.


Конкурентні переваги:
Конкурентні переваги:
Для вкладання інвестицій на території Драбівецької сільської ради є певні переваги:
- Наявні об’єкти культурно-історичної і духовної спадщини, такі як пам’ятка архітектури національного значення дерев’яна церква Святої Трійці (1765р); криниця Казанської ікони Божої Матері з цілющою водою; чотири козацькі могили, одна з яких є ботанічною пам’яткою природи «Тирса»;
- Наявні рекреаційні об’єкти: два ставки, водосховище, річка, ліси, чудові краєвиди;
- Наявні поклади корисних копалин, а саме: торфу і глини;
- Наявність не використовуваних земельних ділянок сільськогосподарського призначення;
- В селі проживає близько 150 непрацевлаштованих осіб, які могли б кваліфіковано виконувати будь-яку сільськогосподарську роботу.
Ризики та перешкоди:
Основні ризики і перешкоди для здійснення інвестицій на території Драбівецької сільської ради можуть бути пов’язані тільки із питаннями, які є в компетенції вищих органів влади і усталеної характерної для всієї держави системи організації виробництва, що склалася. Місцеві органи влади дуже зацікавлені у надходженні інвестицій на підпорядковану територію, а тому вживають всіх можливих заходів, щоб залучити інвесторів.

Попередній досвід залучення інвестицій:
Драбівецька сільська громада вже має успішний досвід залучення інвестицій, а саме:
У виробничій сфері:
1) З 2000 року в селі успішно здійснює свою діяльність відділок Драбівці ТОВ «Баришівська зернова компанія», який обробляє 2336,6га землі, з них земель державної власності – 618,6га, решта 1718га – паї жителів села. Величина земельного паю становила у 2013 році 84535,24грн.. Розрахунки з орендодавцями проводились у розмірі 5% від вартості земельного паю – 4267,7грн. Крм того компанія бере активну участь у розв’язанні багатьох соціальних питань, які виникають у громаді.
2) З 2008 року з приходом нового інвестора успішно функціонує приватне підприємство «Юляна».
У соціальній сфері:
1) У 2004 році сільська громада створила кооператив з газифікації села і за власні кошти, не використовуючи жодної державної копійки своїми силами всього за сім місяців газифікувала село освоївши 872 тис. грн.. зібраних коштів. В результаті 327 домогосподарств, два підприємства, школа і амбулаторія опалюються природним газом.
2) У 2011 році на загальних зборах села громада визначила пріоритетні проблеми, які є в селі і вирішила, що першочерговою є проблема заміни вікон у школі, які дійсно були в аварійному стані, на металопластикові пакети. Взяли участь у Всеукраїнському конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування . Написали проект.Алена заміну вікон було потрібно 385 тис.грн., тому ми заручилися підтримкою облдержадміністрації і облради , які пообіцяли 100 тис.грн. вразі перемоги, також РДА і районна рада пообіцяли 100 тис.грн, сільська рада запланувала на це в бюджеті 40 тис.грн., 40 тис. грн. пообіцяли спонсори і, що дуже важливо, громада теж зібрала частину грошей. Кожний з партнерів виконав свої зобов’язання, вийшло, що на одну гривню сільського бюджету прийшло 8,6 грн. коштів держави і спонсорів. І ось у 2012 році проект був реалізований. Замінено всі 111 вікон і 12 дверей. Реалізація проекту дала змогу зменшити кількість простудних захворювань дітей в тричі. В кабінетах стало тепло, зникли протяги, збільшилася кількість гуртків і секцій в позаурочний час. У 2013 році ми витратили на 20% газу менше ніж у 2012.

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0