UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

ВАГ оприлюднює остаточні версії проєктів перспективних планів Луганської, Херсонської та Хмельницької областей, що були подані Мінрегіоном на розгляд Уряду 29 квітня 2020 року

15:29

29.04.2020

Документи додано на відповідні розділи сайту по Херсонській областіЛуганській областіХмельницькій області 

Вже є інформація, що Уряд сьогодні, 29 квітня 2020 року, на своєму засіданні затвердив перспективні плани формування територій громад Луганської, Херсонської та Хмельницької  областей.

Всеукраїнська асоціація громад напередодні у порядку інформування отримала від Мінрегіону перспективні плани формування територій громад Луганської, Херсонської та Хмельницької  областей у остаточній версії - у тій, в якій їх було сьогодні внесено на розгляд Кабінету Міністрів. Навряд чи у ході затвердження Урядом ці документи зазнали змін.

ВАГ вкрай занепокоєна тим, що у остаточних версіях перспективних планів (особливо, по Херсонській області!), є ціла низка позицій, що виходять далеко за рамки вимог Методики і навіть суперечать ідеології та принципам реформи. При цьому в документах не враховано більшість зауважень асоціацій ОМС та експертів. Якщо у перспективних планах решти областей також будуть допущені подібні порушення, то такі урядові рішення можуть значною мірою знівелювати досягнення децентралізаційної реформи. 

З огляду на надзвичайну важливість цих урядових рішень для майбутнього територіальних громад, Всеукраїнська асоціація громад готує публічне звернення до керівництва держави, у якому ми вимагатимемо від влади завершувати реформу з повним дотриманням її цілей, принципів та методології, а також з повагою до громад, що пройшли нелегкий шлях добровільного об'єднання та становлення. 
 
ВАГ вважає, що розробниками (ОДА та Мінрегіон) не було вжито  вичерпних заходів для врегулювання розбіжностей, як того вимагає Регламент КМУ (Пункт 6 § 33), а затверджені перспективні плани сформовано з порушенням вимог Методики формування спроможних територіальних громад, норм Закону про добровільне об'єднання територіальних громад та принципів і цілей реформи, зафіксованих Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.​
 
Керівництвом ВАГ ухвалено рішення опублікувати ці важливі документи, оскільки для такого рішення у нас є вагомі підстави. Практика показує, що такі акти Уряд оприлюднює дуже довго. Нагадаємо, що Уряд минулого і позаминулого тижня вже затвердив перспективні плани п'яти областей - Миколаївської, Житомирської, Харківської, Тернопільської та Івано-Франківської, однак досі жоден з цих актів не оприлюднено.

 

15:29

29.04.2020

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0