UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Правління Всеукраїнської асоціації громад ухвалило рішення щодо публікації на сайті асоціації матеріалів погодження проектів перспективних планів формування громад

21:42

16.04.2020

У розділі "Новини регіонів" матеріали про перспективні плани формування громад ​будуть публікуватися окремо по кожній області по мірі їх надходження

Правління Всеукраїнської асоціації громад вирішило оприлюднити проекти урядових актів щодо затвердження перспективних планів формування територіальних громад та усі пропозиції до цих проектів, про які нам відомо.

Це наше рішення базується на твердому переконанні щодо того, що згадана інформація є суспільно вкрай важливою і глибоко зачіпає інтереси органів місцевого самоврядування громад.

Асоціація, відповідно до своєї Статегії, послідовно виступає за розумний, справедливий формат об'єднання громад. Асоціація намагається впливати на процес реформування громад на усіх етапах.

Ми розраховували на те, що розгляду перспективних планів на Уряді передуватиме засідання урядового комітету чи нарада за участі стейкхолдерів, де стане зрозуміло, які з пропозицій було враховано розробниками, а які не враховано й чому. Там ще можна було б спробувати дійти згоди щодо найбільш проблемних точок.

Однак таких нарад очевидно вже не буде, тому ми​ вирішили оприлюднити інформацію, яка на цей момент є у розпорядженні Асоціації.

Мінрегіон рекомендував облдержадміністраціям надати публічності матеріалам​ щодо перспективних планів, однак лише деякі з них дослухалися. Тепер цю рекомендацію Мінрегіону ​виконає Всеукраїнська асоціація громад.​

Сподіваємося, що Мінрегіон також надасть до відома учасників​ протоколи розбіжностей, сформовані за результатами онлайн-нарад з стейкхолдерами. Бо розбіжності зализа​шилися, і деякі з них є доволі серйозними. Відтак, нам ​важливо розуміти аргументи розробників щодо того, чому не враховано ті чи інші пропозиції заінтересованих сторін.

Також сподіваємося, що Уряд та Мінрегіон без зволікань оприлюднюватимуть вже затверджені перспективні плани формування територіальних громад разом із графічною частиною (мапами).

Представників громад - тих, хто хоче предметно долучитися до обговорення проектів перспективних планів, просимо подавати заявки на реєстрацію ваших ОМС на онлайн-платформі Всеукраїнської асоціації громад (онлайн-запит ОМС на реєстрацію можна заповнити за посиланням: https://forms.gle/y7uAAnb1PrEegQ9R9). На цій платформі ми обговорювали згадані проекти актів, і там будемо продовжувати предметну дискусію з цих та інших актуальних питань діяльності органів місцевого самоврядування.

 

21:42

16.04.2020

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0