UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Ініціативу міністра АПК Рідне село обговорюють у регіонах

12:06

08.11.2013

Яка роль відведена місцевим органам виконавчої влади в реалізації ініціативи міністра АПК та продовольства  "Рідне село"?  Це та багато інших питань розглядали  у актовій залі Козельщінської РДА аграрії, члени асоціації ВАССР Полтавського регіонального відділення.  

15 травня в Україні презентували ініціативу міністра АПК та продовольства України Миколи Присяжнюка -"Рідне село".  Кілька тижнів поспіль триває обговорення запропонованої моделі створення обслуговуючих кооперативів на селі, з метою збору пропозицій та вироблення дієвого механізму реалізації програми. 

"Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад у процесі обговорення  ставить собі за мету сформувати пакет запитів членів територіальних громад для участі у реалізації програми відродження села",- виступив перший заступник керівника виконавчої дирекції  ВАССР Володимир Масалітін. "Необхідність створення кооперативів має не нав'язуватись зверху, а формуватись знизу."

Роль кооперації в стратегіях розвитку сільських територій розглядали у теорії та на практиці.

Світлана Михайлівна Андрієнко - директор ПОСДС зазначила, що кооперація є найбільш наближеною до селянства та необхідна для дрібного сільгоспвиробника, який продукує сьогодні 98% картоплі,86% овочів,84% молока,75%фруктів та 50%  м'яса. У світі існує близько 700 мільйонів кооперативів у різних сферах. Найбільш популярні  саме в аграрному виробництві. Європейські країни через такі формування реалізують понад 60% усієї виробленої продукції. А в Україні перекупники правлять бал на ринку сільгоспвиробництва. Споживач укупі з селянином оплачує зиск посередника. Тому необхідне кооперування.

Кооперація -це шлях зберегти індивідуальне господарство і водночас змога користуватись вигодами укрупненого підприємства.

Лілія Михайлівна Левченко -голова СОК "Молочник- Сушки" на власному досвіді переконалась у всіх недоліках та перевагах такої форми господарювання, як сільськогосподарський обслуговуючий кооператив.  Тому із задоволенням поділилась  своїми висновками із колегами. "Тут має бути бажання членів кооперативу і підтримка держави й бізнесу.",- переконана вона.

Особлива роль на сьогодні відводиться місцевим органам виконавчої влади. Саме їм відводиться роль контролю и сприяння реалізації державної підтримкм селян.

 

 

12:06

08.11.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0