UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

«Голос жінки має силу» - жінок (і не тільки) навчали правозахисту

12:05

06.06.2018

З 23 по 27 травня на Київщині тривала перша Школа-тренінг у рамках проекту «Голос жінки має силу», який реалізує Фундація прав людини. Зустріч була присвячена таким темам, як правозахист та адвокаційні кампанії.

До участі у Школі «Правозахист та цифрові адвокаційні кампанії» були запрошені активісти з усіх семи регіонів, де діє проект – Закарпатської, Запорізької, Дніпропетровської, Луганської, Сумської, Харківської та Чернівецької областей, по четверо представників від кожного регіону.

Основ адвокації та секретів правозахисту навчали тренери Євген Полтенко та Віталій Бабіка, експерти-правозахисники Мережі правового розвитку, і Роман Лихачов, експерт Чугуївської правозахисної групи.

Учасники тренінгу мали змогу не лише послухати, а й попрактикуватися. Зокрема, вони вчилися розробляти громадські правозахисні кампанії, працювали з адвокаційними кейсами та обмінювалися досвідом. І, звісно, дізнавалися більше про види адвокаційних кампаній, судовий захист, цифрові можливості в сфері правозахисту.

Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку,підкреслив, що найгарячішими питаннями, до яких постійно зверталися учасники під час тренінгу, є пенсійне забезпечення ВПО, відшкодування втрат, понесених особами через конфлікт на Сході, проблеми з отриманням соціальних пільг для ВПО. Експерт зазначив, що в Україні з 2012 року системно працює державна правова допомога, куди можна звертатися за підтримкою. Окрім того, в регіонах працює Мережа правового розвитку, де також є можливість отримати безоплатну правову консультацію.

Тренери відзначили високий рівень підготовки учасників та розуміння ними теми й мети тренінгу. «Приємно, що у людей є реальні кейси, з якими ми працювали під час тренінгу, – зазначив Віталій Бабіка. – Використовуючи той інструментарій, який ми їм запропонували, активісти зможуть на місцях реально змінити ситуацію».

Проект «Голос жінки має силу» реалізується за підтримки Інституту міжнародних культурних зав’язків (Institut für Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

У рамках проекту заплановано проведення чотирьох 4-денних Шкіл-тренінгів на теми правозахисту, адвокаційних кампаній, миротворчості, блогерства і арт-технік як засобів вирішення конфліктів.

12:05

06.06.2018

Концепція розвитку сільських територій очима органів місцевого самоврядування

У травні Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад за сприяння проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» провела низку круглих сто

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0