UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Виступ голови Комісії молоді і спорту Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Немішаєвського селищного голови Сергія Замідри

11:16

17.11.2017

Виступ голови Комісії молоді і спорту Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Немішаєвського селищного голови Сергія Замідри на парламентських слуханнях Верховної ради України на тему «Формування та реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації».

 - Я роками розвивав спорт вищих досягнень, але на сьогоднішній день я є селищним головою і стикнувся з тими проблемами, які є в селищах. І, можливо, те, що я зараз буду говорить, дещо не відповідає баченню окремих, а можливо і багатьох із вас. Як сказав пан Томенко, основним із ключових пріоритетів у нас в Україні є спорт вищих досягнень і це вже роками, це вже роками. 35 медалей в Олімпійських іграх це основний показник сталого розвитку України. Чи відповідає це потребам в моєму селищі та в малих селах і селищах таких, як моє, по Україні? Не відповідає. Тому що ключова проблема у нас, нас менше цікавлять переваги і перемоги наших провідних спортсменів ніж спортивна площадка поряд з домом. Коли в більшості сіл і селищ немає нормальної спортивної площадки, люди слабко розуміють чому держава вкладає і розвиває лише програми розвитку великих інфраструктурних спортивних об'єктів. Нас цікавлять саме не великі спортивні об'єкти, про які тут наголошувалося і показувалося. Чи маємо ми фінанси для того, щоб збудувати їх самостійно? Не маємо. Не маємо, тому що спортивний бюджет селища він менший ніж бюджет на відправку одного з наших спортсменів за кордон або тут навіть мало з чим порівнювати. Бюджет спортивний району трішки більший ніж спортивний бюджет селища, ні на рівні районів, ні на рівні селищ, сіл, в більшості регіонів України коштів на будівництво спортивних інфраструктурних об'єктів, не великих, знайти, ці кошти знайти складно.

Де ми можемо їх знайти? Залучити міжнародних якихось донорів або запустити в  рамках міжнародних проектів і програм. І тут ми стикаємось з ключовою проблемою.

Ця проблема пов'язана з тим, що роками в Україні відсутня програма по розвитку фізичної культури і розвитку, програма розвитку фізичної активності і розвитку. Саме програма, а не концепція, а програма.

Тому що, для того, щоб залучити донорські кошти ми маємо обов'язковою умовою наявна в країні програма розвитку з чіткими критеріями, чіткими критеріями, не на далі… Дякую.

Саме тому, я закликаю присутніх, закликаю депутатів звернути увагу на розвиток масового спорту і на його пріоритетності в нашій державі. Тому що саме він, зміна пріоритетів  до розвитку масового спорту забезпечить у нас розвиток спорту в сільській місцевості. Дякую.

11:16

17.11.2017

Концепція розвитку сільських територій очима органів місцевого самоврядування

У травні Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад за сприяння проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» провела низку круглих сто

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0