UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Процедуру встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць визначено

03:00

26.08.2012

На сьогодні  з 28459 сільських населених пунктів межі встановлено у 16205, або 56,9 відсотка. 

Донедавна  був відсутній порядок встановлення меж населених пунктів. Відповідно до статті 173 Земельного кодексу України межі району, села, селища, міста, району у місті встановлювалися і змінювалися за проектами землеустрою, які розробляються відповідно до техніко-економічного обґрунтування їх розвитку, генеральних планів населених пунктів.

З 5 серпня поточного року  вступив у дію  Закон України «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законів України щодо проведення робіт із землеустрою, пов’язаних із встановленням і зміною меж сіл, селищ, міст, районів». 

 

Закон чітко визначає процедуру встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць.

Згідно із ним, відомості про встановлення і зміну меж адміністративно-територіальних одиниць вносяться до Державного земельного кадастру. А відомості про встановлені та змінені межі адміністративно-територіальних одиниць зазначаються у витязі Державного земельного кадастру, який безоплатно видається відповідній сільській, селищній, міській, районній та обласній раді.

Передбачається, що з прийняттям Закону, у подальшому  суттєво спроститься процедура встановлення та зміни меж населених пунктів, що сприятиме ефективному управлінню територією, регулюванню податкової бази за рахунок плати за землю, уникненню конфліктних ситуацій та судових розглядів.

Врегулювання цієї проблеми дасть змогу прискорити завершення встановлення меж населених пунктів у найближчому майбутньому, що сприятиме чіткому обліку земель, формуванню Державного земельного кадастру, а також надасть поштовх розвитку територіальних громад, адже запровадження норми щодо можливості встановлення існуючих меж населених пунктів без розроблення генеральних планів значно здешевить процедуру такого встановлення і призведе до економії бюджетних коштів.

 

03:00

26.08.2012

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0