UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

ЗВЕРНЕННЯ ради Національного Конгресу місцевого самоврядування до Прем’єр-міністра України щодо вирішення проблемних питань з тарифної політики у житлово-комунальному господарстві

03:00

27.08.2012

 

Вельмишановний Миколо Яновичу!

 

З метою послідовного запровадження економічно-обґрунтованих тарифів, ефективного тарифоутворення у сфері житлово-комунальних послуг, пропонуємо наступне.

1.  Утворити дочірнє підприємство «Комунгаз» у складі НАК «Нафтогаз» для забезпечення підприємств теплоенергетики житлово-комунального господарства природним газом. Ціни на природний газ, який відпускатиметься ДП «Комунгаз» комунальним підприємствам, корегувати   відповідно до державної тарифної політики у житлово-комунальній сфері.

 

2.   Для забезпечення беззбиткової діяльності ДП «Комунгаз» видавати йому ліцензію на торгівлю природним газом українського видобутку або напряму виділяти цільову субвенцію з державного бюджету.

 

3.  У разі збереження існуючої системи енергозабезпечення комунальних підприємств, вчасно і в повному обсязі виділяти з державного бюджету субвенцію місцевим бюджетам на відшкодування різниці у тарифах на теплову енергію та послуги з водопостачання, водовідведення для населення до обсягу, який забезпечує стовідсоткове відшкодування різниці в тарифах.

 

4.   Зменшити податковий тягар на комунальні підприємства. Віднести до неоподаткованих операцій суми відшкодування різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню.

 

 

5.  Відшкодовувати в повному обсязі і в обов’язковому порядку за рахунок субвенцій з державного бюджету видатки комунальних підприємств, які пов’язані з наданням державою пільг населенню відповідно законодавству України.   Субвенції місцевим бюджетам на соціальний захист населення та пільгове перевезення пасажирів щороку   передбачати  в державному бюджеті в повному обсязі. У разі невідповідності фінансових можливостей державного бюджету і вартості пільг, що надаються,   переглядати або скасовувати частину із них  або заміняти відповідною адресною компенсацією. 

 

         6. Для вирішення проблем скрутного фінансового стану комунальних підприємств, викликаного недофінансуванням з державного бюджету за пільгові перевезення, вкрай важливим є погашення заборгованості за платежами до Пенсійного фонду України. З цією метою   передбачити виділення з державного бюджету цільовим призначенням коштів комунальним електротранспортним підприємствам для погашення заборгованості перед Пенсійним фондом (з урахуванням штрафних санкцій і пені).

 

          7. Законодавчо закріпити можливість врахування у тарифах на комунальні послуги фінансових витрат, спрямованих на впровадження енергозберігаючих технологій та енергоефективного обладнання, що виконується за рахунок власних та кредитних коштів комунальним підприємством.

 

6.  Надати можливість органам місцевого самоврядування визначати послугу з утримання ліфтів як окрему комунальну послугу та  розробити методику формування тарифу на користування ліфтом.

 

 

Звернення прийнято

на засіданні ради Національного Конгрессу

місцевого самоврядування

м. Київ, 30 липня 2012 року

03:00

27.08.2012

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0