UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Досягнення Мачухівської сільради у розвитку сільського спорту

23:52

06.03.2016

…Працьовитість, наполегливість і щирість душі Валерія Васильовича Білоконя добре відомі його землякам з Мачухівської сільради Полтавської області, тож і очолює він її успішно от вже 18 років. І якщо дехто каже, що в Україні усюди погані справи у сільському спорті, то це, м’яко кажучи, не зовсім відповідає істині. От взявся цей щедро обдарований природою лідер мачухівської громади, та й навів такий зразковий порядок у своєму господарстві і у спортивній його частині, що переконуєшся: благополучна країна - це не хитромудрі політичні домовленості і, тим більше, не глянцеві месиджі "слуг народу" на ток-шоу, а плід щоденної праці таких-от народних лідерів, які від світанку до ночі звично роблять корисні для суспільства справи. Тому й підтримує громада таких людей, як Білоконь, без зайвих слів – і на всі 100%!         

 

      

      - Розкажіть про стан сільського спорту у Вашій територіальній громаді.

 - Наша сільрада загалом досить успішна, і у спорті також. Вона постійно входить до числа кращих в Україні, що й доводять обласні і всеукраїнські фінали змагань "Краще спортивне село". Якщо відверто, майже усе залежить від голови. Якщо він розуміє користь здорового способу життя, є ентузіастом спорту і користується повагою людей, то у громаді все буде гаразд. Якщо ж керівник байдужий до справ односельчан, то нічого з цього не вийде, як би хто не намагався щось зробити. Я не тільки закликаю вести здоровий спосіб життя, але й досить серйозно займаюся спортом – настільним тенісом, футболом, волейболом. Найвище досягнення у тенісі – 4-е місце в Україні, трошки не вистачило, аби увійти до трійки призерів. У нас працює сільське відділення спортивного товариства "Колос", в якому близько двохсот активних учасників, є хороші волейбольна, футбольна команди, а також сильні тенісисти, гирьовики та представники інших видів спорту. У  минулому році ми вирішили відродити екзотичний як на сьогодні, але дуже популярний у нас в недалекому минулому вид спорту як мотобол. Основу команди склали сини тих, хто займався мотоболом раніше, коли він був дуже популярним. Є вже й перші успіхи: наша команда стала третьою на чемпіонаті України. Переконаний, що громаду треба підтримувати у всьому, що стосується спорту і здоров'я, і всіляко це розвивати. Коли хлопці звернулися із пропозицією відновити мотобольну команду, ми "кинули клич" по громаді, відгукнулося аж 52 небайдужих. Разом вичистили мотобольне поле, облаштували стадіон і паркан навколо нього, закупили форму, шоломи, м’ячі. Хлопці познаходили увесь мотобольний інвентар… в Інтернеті, але мотоцикли доводилося переробити на мотобольні, бо у цьому виді спорту до цього транспорту є особливі вимоги.    

 - Як назва Вашої мотобольної команди?  

 - "Дружба"! Так називаються усі наші команди, і колгосп у нас мав таку назву. Зараз у сільській раді прийнята програма підтримки фізкультури і спорту на селі, під яку ми лише торік виділили більше  100 тисяч гривень. Це не тільки мотобол, але й футбол, волейбол, теніс – тобто усі популярні у громаді види спорту.     

 - Наскільки активно у Вашій сільраді проходить процес бюджетної децентралізації, і що це означає для Вашої територіальної громади?

 - Ми – потужна сільрада з певними фінансовими здобутками, і робимо все для розвитку усіх сфер життя земляків. Але далеко така сприятлива ситуація не у всіх, і сьогодні на часі приєднання до Мачухівської сільської ради ще двох сільрад, де фінансовий стан не такий сприятливий. Що це означає для нас у сенсі розвитку фізичної культури і спорту? Насамперед, більше населення буде залучено до здорового способу життя, а наші команди за рахунок кращих спортсменів приєднаних сіл. Але це зовсім не означає, що менше буде приділятись уваги розвиткові спорту у селах-супутниках, які мають увійти до складу нашої сільради. Навпаки, ми допоможемо їм посилити свої позиції. Таким чином, ми сприяємо розвитку спорту у цих селах, і це у даному випадку - великий плюс децентралізації. Я навіть магістерську роботу написав по цій темі у Харківському інституті національної академії управління при Президентові України, називається "Діяльність органів місцевого самоврядування і забезпечення здорового способу життя у територіальних громадах". Я продовжую у цьому напрямі роботу, бо тема розвитку фізкультури і спорту справді цікавить мене - як людину і як керівника. Планую написати ще й кандидатську дисертацію на цю тему, яка сьогодні в Україні є стратегічно важливою для загального розвитку громад. Спорт на селі – це сфера, яка реально приносить матеріальні і моральні блага, особливо у такі непрості часи, як сьогодні. Держава закликає до розвитку спорту, але ж сам розвиток залежить сьогодні від сільської громади і від її керівництва, яке має усвідомлювати важливість такої роботи і її користі для людей.   

 - Скільи жителів налічується у Мачухівській громаді, і скільки з них займаються спортом?

 - Загалом - близько 3700 осіб, з них активно займаються спортом не менше 200 чоловік, які постійно відвідують тренування і беруть участь у змаганнях. У нас є і свій майстер спорту з настільного тенісу, є навіть чемпіони світу з гирьового спорту!  

 - Що можна сказати про якість уроків фізичної культури у школах?

 - Якість шкільних уроків фізкультури покращується, і не виключаю, що це є відлунням подій на сході України, тож кожен прагне стати сильнішим і витривалішим. Більш популярними серед юнаків стали і єдиноборства, які їх загартовують, і дозволяють підготуватись до захисту нашої держави. Цю патріотичну хвилю потрібно будь-що підтримати! Якщо говорити по суті, якість розвитку сільського спорту залежить від фінансування та матеріально-технічної бази. Велику роль у розвитку спортивної сфери відіграє Всеукраїнське ФСТ "Колос", яке вже 65 років є організатором фізкультурно-масового руху на селі. Під егідою "Колоса" працюють наші дитячо-юнацькі спортивні школи, в яких виховуються майбутні чемпіони, але головне, мабуть, те, що в ДЮСШ щоденно зміцнюють своє здоров'я сотні юнаків і дівчат. Ми намагаємось їх підтримувати, відзначаємо невеликими преміями, за І місце - 200 грн, за ІІ – 150. Гроші невеликі, але це спонукає їх бути кращими, і відповідно – наполегливіше займатися спортом.  

 - Судячи зі всього, спортивна сфера є для Вашої громади абсолютно рівноправною сферою разом із медициною, культурою, освітою?  

 - По-іншому і бути не може, усе однаково важливо – і фінанси, і матеріальна база, і транспорт, і дороги, і водопостачання, і т.д. Якщо випадає хоч одна сфера – про добробут не варто й говорити. Одне доповнює інше, інакше побудувати ефективну інфраструктуру на селі неможливо. Скажу більше, інвестиції у спорт і здоровий спосіб життя повертаються сторицею. Хворий добре працювати не буде, а от зі здоровими, сильними людьми можна вирішити будь-які проблеми!                

 - Про що Ви хотіли б сказати керівникам спортивної сфери України, і що очікуєте від них після Ваших ініціатив на парламентських слуханнях у березні?

 - Насамперед, хотілось б насамперед, звернутись до керівників держави, щоб вони не припиняли діяльність громадських організацій, таких як "Колос", "Україна", "Динамо", "Спартак", а всіляко допомагали їм! Якщо зникнуть спорттовариства, це, у першу чергу вдарить по самій державі. А потім для  відновлення цих корисних для усього суспільства структур, знадобиться набагато більше зусиль і фінансових ресурсів. Працююча людина, якщо вона здорова, приносить громаді реальну користь, і лише хороше здоров'я дозволяє жити і працювати на радість собі і людям. А слабкий і кволий працівник навряд чи зробить державу кращою. Я впевнений, що якщо наша країна справді піде  правильним курсом – добробут і процвітання, до нашої думки все ж таки прислухаються… Спорт на селі потрібно вивести на новий рівень, а для цього потрібна програма державної підтримки. Я розумію, що не кожна сільська рада сьогодні може дозволити собі майданчик зі штучним покриттям і придбати якісні тренажери. Але треба намагатись покращити ситуацію, щоб діти не сиділи цілодобово біля комп’ютерів чи в кафе, а більше рухались і розвивались фізично.         

 - Славиться село Мачухи і унікальним музей соняшникової олії…

 - Так, це перший на Полтавщині музей історії олії, створений у рамках проекту громадської організації Мачухівської сільської ради ,,Ініціатива-13” у співпраці з райдержадміністрацією, благодійним фондом ,,Фонд розвитку громади ,,Ініціатива” і за підтримки Європейського союзу. Я поїхав у Карпати, у Крим, подивився, як усе це працює. Сьогодні ми використовуємо старовинне обладнання, і маємо повний цикл вироблення олії. Цей музей користується популярністю, до нас їдуть відвідувачі аж із Харкова, Кіровограду та багатьох інших міст України. Односельчани поставились до справи по-господарськи: музей-олійниця – діюче підприємство, де можна не лише дізнатися про історію та тонкощі олійного виробництва, але й свіженької олії купити. Ще на території сільради ми розвиваємо сільський туризм, що може бути хорошим додатковим заробітком для жителів нашої територіальної громади. У найближчих планах також прокладення сільських велосипедних маршрутів.

 - І наостанок: що за роки незалежності з'явилось в Україні найбільш цінне, найкраще, і що найгірше, яке будь-що треба змінити?

 - Найкраще – це власне, сама незалежність України. Ми заявили про себе як нація, і можемо гордо сказати: ми – українці! З нами рахуються у світі, до нас прислуховуються, нас поважають. А найгірше – те, що не працюють закони, які повинні стати найпершою гарантією миру і соціального спокою. Працюючий Закон – це обов’язкова умова усього демократичного розвитку нашої держави. Дуже заважає руху України у цивілізований світ, звичайно ж, війна на Донбасі, яка забирає життя найкращих синів, і не дає державі економічно зміцнитись. І ще недаремно вважається, що один з найбільш точних показників розвитку будь-якої країни – її дороги… А вони у нас у вкрай занедбаному стані, - про це вам скаже будь-яка людина, яка має транспорт. У нас, до речі, всі під’їзні шляхи до сільради з твердим покриттям, тож і тут можна навести лад, якщо підійти по-господарськи… З усім іншим – з точки зору економіки - в Україні можна миритись, але доріг такої якості держава, що прагне досягти рівня розвинутих країн, дозволити собі не може.    

 - Яким Ви бачите подальший розвиток України?

 - Насамперед – це євроінтеграція. Ми повинні брати приклад з кращих країн Європи і світу, і намагатися досягти не гірших результатів. Я не раз бував за кордоном, тож нам є багато чому вчитися, але переконаний, що у нас для цього є всі можливості. І ще є побажання, щоб Верховна Рада і керівництво країни, хоча б у себе не сварилися, бо цим вони показують цим не найкращий приклад. Ці конфлікти  викликають у людей депресію, а потрібно навпаки – щоб було бажання будувати нову заможну Україну. Але мені уже хочеться вірити, що усі ми будемо жити у державі, в якій пануватиме мир і впевненість у завтрашньому дні.

 Станіслав МІХРОВСЬКИЙ

 

Футбольна команда села

Мотобольний клуб "Дружба"

Спартакіада  сільських голів та депутатів Полтавського району

 

 

 

23:52

06.03.2016

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0