UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Нова роль бібліотеки як центру підтримки розвитку громад: проект створення ресурсних центрів в Галичині

09:29

02.03.2016

 

Україна сьогодні знаходиться на шляху якісних змін. Курс на децентралізацію про який сьогодні так багато говорять, торкнеться й бібліотечної системи.

Зокрема,  перед новоутвореними об’єднаними громадами гостро постане  питання утримання книгозбірень. Тож наповнення їхньої роботи новим змістом, надання додаткових послуг виходить на передній план.

На переорієнтацію роботи сільських бібліотек у такому напрямі спрямована реалізація проекту «Ресурсні центри на базі сільських бібліотек – «Острів Надії» громади та місцевої влади для реалізації місцевих ініціатив», який реалізовує громадська організація «Агенція розвитку громад Богородчанського району». Дана ініціатива реалізується в рамках проекту  «Українська регіональна платформа громадських ініціатив»,що виконує БФ “Центр громадських ініціатив” (м.Перечин) у партнерстві з ГО “Жіночі перспективи” (м. Львів)  за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Партнерами проекту виступають: Богородчанська районна рада, відділ культури, національностей та релігії Богородчанської райдержадміністрації, Програма «Бібліоміст», Івано-Франківське регіональне відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Старобогородчанська об’єднана територіальна громада (Старобогородчанська та Нивочинська сільська рада), Яблунська сільська рада, Підгірська сільська рада, Горохолинська сільська рада та Солотвинська селищна рада.

Метою даного проекту є створення належних умов для сталого розвитку сільських громад в умовах проведення децентралізації в Україні за допомогою створення ресурсних центрів на базі сільських бібліотек.

Результати проекту - понад 60 осіб набули умінь та навичок щодо написання проектів та основ фандрайзингу, 24 особи ознайомились з досвідом щодо реалізації місцевих ініціатив комунальним підприємством «Агенція місцевого розвитку Виноградівщини» Закарпатської області та успішною практикою участі Виноградівської районної бібліотеки у різноманітних проектах та конкурсах з метою покращення діяльності бібліотек та ширшого залучення  жителів краю до відвідування бібліотек, а також з діяльністю  асоціації  органів місцевого самоврядування  "Єврорегіон Карпати-Україна" м.Львів та Жовквіської міської ради щодо реалізації проектів транскордонної співпраці та з енергоефективності.

Крім цього, 2 місцевими радами, а саме, Cтаробогородчанською об’єднаної територіальною громадою та Підгірською сільською радою затверджено положення щодо реалізації місцевих ініціатив з метою більш ширшого залучення громадян до життя в громаді. 13 мікропроектів було підготовлено учасниками навчань, а 3 мікрокропроекти (дитячий майданчик в с.Підгір’я, ремонт cвітлиці Нивочинського сільського клубу та облаштування котельні Старобогородчанської АЗПСМ) за фінансової підтримки місцевих рад були реалізовані в рамках проекту. Крім цього, 5 ініціатив в Солотвинській селищній раді будуть реалізовані після завершення проекту. Необхідно відзначити, що Яблунською сільською радою підготовлено проект щодо завершення будівництва дитячого дошкільного закладу на конкурс проектів та програм, які можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Необхідно відзначити, що Українська бібліотечна асоціація підтверджує бачення місії та ролі бібліотек як центрів підтримки розвитку громади і безкоштовного забезпечення інформаційних потреб усіх, без винятку, соціальних верств суспільства. Сподіваємось, що  успішний досвід даного проекту буде поширений на інші райони області для нового поштовху розвитку сільських бібліотек.

  Прес-служба ВАССР

09:29

02.03.2016

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0