UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Круглий стіл у Носівцях на Чернігівщині на тему: Життя громади в руках самої громади

14:41

29.02.2016

 

Покращити свій рівень життя громади зможуть лише тоді, коли самі стануть господарями своїх грошових ресурсів. Громада краще знає, на що витрачати гроші, скільки їх витрачати, та коли це робити.

.

.

.

 

 

З такими словами звернувся народний депутат України Валерій Давиденко до учасників круглого столу, який пройшов у місті Носівка.

Мова йшла про реформування місцевого самоврядування, об’єднання громад та децентралізацію. Участь у обговоренні взяли очільники Носівського району, міські, селищні та сільські голови Чернігівської області, представники освіти, медицини, громадські діячі та інші. Серед присутніх і керівник депутатської фракції Політичної партії «НАШ КРАЙ» Ольга Чередник та інші депутати всіх рівнів області, які разом із народним депутатом беруть активну участь у формуванні об’єднаних громад і активно працюють у напрямку децентралізації.

Валерій Давиденко запросив на зустріч заступника Керівника Виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Наталію Ключник, яка вже багато років займається питанням децентралізації та об’єднання громад. Вона розповіла  про історію виникнення, суть реформи та чому її вкрай потрібно запровадити в Україні. Особливо підкресливши, що реформи – це є певні зобов’язання України перед ЄС і вони незворотні.

Місцеве самоврядування таке, яким воно є,  - вже не буде. У будь якому випадку воно зміниться,  - говорить Наталія Ключник. - Головне розуміти, що зараз у громад є можливість вийти на новий рівень життя саме завдяки об’єднанню. В Україні вже існує 159 таких громад. Звичайно, не все гладко, ще потрібно багато працювати, але ці громади вже відчули на собі переваги реформ. Для прикладу, візьмемо Макіївську об’єднану громаду. Їх бюджет складав 900 тисяч гривень, зараз – 6,5 мільйонів. Є різниця?

Також представниця Асоціації сільських та селищних рад розповіла про те, що всі громади, навіть не об'єднавшись, а підписавши угоду між собою, можуть подавати свої спільні проекти і отримувати гранти від міжнародних організацій. За будь-якою допомогою, консультацією з цього питання можна звернутися до дирекції  Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.

Присутні  ставили питання, які їх турбують, і надавали свої пропозиції.

Губернатори в обласних центрах не можуть адекватно реагувати на те, що відбувається в усіх куточках області. Податки не можуть майже всі йти на Київ, а потім за якимись абсолютно незрозумілими схемами далі перенаправлятись назад у область. Це дуже неефективно. А за нинішніх кризових обставин у країні ефективність надзвичайно важлива,  - підкреслив народний депутат України Валерій Давиденко.

 Прес-служба народного депутата  України

Валерія ДАВИДЕНКА

14:41

29.02.2016

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0